Andrzej Haraburda

Jest absolwentem Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie (Geodezja), Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Ekonomia) oraz Akademii Krakowskiej (Rynek Sztuki i Antyków). Od prawie 30 lat zawodowo zajmuje się inwestycjami na rynkach kapitałowych. Zaczynając od tradycyjnych form inwestowania czyli w akcje i obligacje, jego zainteresowanie skierowało się na rynek inwestycji alternatywnych: surowce, nieruchomości i rynek sztuki.  Pracował jako kierownik domów maklerskich w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych oraz analityk i wykładowca w Wielkiej Brytanii.  Od lat współpracuje z portalami inwestycyjnymi, gdzie pisze artykuły i prowadzi wykłady z budowy systemów inwestycyjnych, psychologii inwestowania  i zarządzania kapitałem. Od końca lat 90-tych XX wieku jest także aktywnym uczestnikiem polskiego rynku sztuki.  Organizował wystawy  młodych polskich artystów w Berlinie, Luksemburgu, Paryżu i Londynie.
Pracuje także jako Art Advisor pomagając budować kolekcje głównie młodej sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem ich aspektu inwestycyjnego.

Ewa Kawałko

Wychowywałam się w sercu Krakowa, przy ul. Floriańskiej, w domu gdzie piękno i sztuka były chlebem powszednim. Mama, Maria - nauczycielka języka polskiego, miłośniczka literatury, dbała o właściwe wykształcenie swoich dzieci, czyli moje i mojego rodzeństwa. Przykładała wagę do tego co się mówi i w jaki sposób. Mój Ojciec - Antoni Kawałko- był artystą malarzem, pejzażystą, duszą towarzystwa i erudytą oraz człowiekiem o szerokich horyzontach. Razem stworzyli dom, w którym zawsze bywali ciekawi ludzie, artyści i znane postaci naszego miasta. Dom, w którym rozmawiało się o sztuce i sprawach wyższych. Zapach farb i terpentyny unosił się w eterze odkąd pamiętam. To tu kształtowała się moja wrażliwość. Często tata sadzał mnie przy sztaludze, dawał pędzel i mówił: maluj córeczko. Z tych chwil zrodziła się we mnie chęć kształcenia się w tym kierunku. Z czasem, kiedy także rozkochałam się w dizajnie, przekierowałam tę miłość na projektowanie wnętrz czym także zajmuję się obecnie. I naturalną konsekwencją realizacją moich projektów jest dopełnienie ich sztuką.

W moim domu obrazy, rzeźby i bibeloty były na każdym metrze...Tata wyszukiwał piękne przedmioty np na targach staroci i wypełniał nimi wolne miejsca. Kolekcje różnych przedmiotów stanowiły ważny element zaszczepiania w domownikach wrażliwości na piękno i doceniania pracy ludzkich rąk, rzemiosła i twórczości. Dlatego teraz, kiedy bywam w domach różnych ludzi, w których ściany są nagie, jest mi po prostu przykro i jakoś tak obco. Mam świadomość ile tracą. Ale rozumiem, że nie każdy miał ten przywilej, aby ktoś rozbudził w nim tę potrzebę otaczania się rzeczami, które niosą ze sobą nie tylko funkcję, ale bardziej wzniosłe doznania. Staram się zatem wnieść w życie moich znajomych i klientów dużą dozę szczęścia, którą daje właśnie obcowanie ze sztuką i urodą rzeczy we własnej przestrzeni. I kiedy już wybiorą dzieło, które trafia do ich serc, są po prostu zachwyceni. A kiedy tylko się zacznie tę przygodę, chce się więcej.

Galeria Kolekcjoner powstała z naszej wrażliwości na świat sztuki. Okazuje się, że przeżywanie bliskiego spotkania ze znakomitymi dziełami twórców, wywołuje w każdym nas silne przeżycia. To po prostu wyjątkowe chwile, których namiętnie szukamy w muzeach, galeriach i pracowniach twórców oraz w filmach i książkach. Wyznajemy zasadę że: dzień bez sztuki jest dniem straconym.
Dlatego w pewnym momencie zrodził się w nas pomysł podzielenia się tym zachwytem z innymi wrażliwymi ludźmi a także tymi, których jeszcze te przeżycia nie dotyczą. Chcemy pokazać co nam się podoba i zapytać co Wam się podoba, abyśmy mogli stworzyć piękny dialog w zachwycie nad tym, co przekazują nam poprzez swoją pracę artyści. Zapraszamy do tej rozmowy. Chcielibyśmy, aby to miejsce niosło Polską sztukę na cały Świat. Będziemy się o to troszczyć.
Galeria Kolekcjoner - nie bez powodu taka nazwa. Doradzamy jak stworzyć własną kolekcję sztuki, która nie tylko będzie dostarczać przyjemności i splendoru naszym klientom, ale także stanie się długofalową inwestycją finansową. Rynek sztuki jest prężnie rozwijającym się sektorem inwestycyjnym. Mamy narzędzia, które umiemy wykorzystać do pomnożenia zawartości portfeli naszych klientów. Dlatego zapraszamy do kontaktu.